احداث دو مجتمع بزرگ گلخانه 62 هکتاری در قروه

احداث دو مجتمع بزرگ گلخانه 62 هکتاری در قروه
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان گفت: دو مجتمع بزرگ گلخانه‌ای با مساعت 62 هکتار در شهرستان قروه احداث می‌شود.
: 3239

به گزارش کشاورزان پرس، به نقل از خبرگزاری فارس از قروه، پیمان اسکندری در حاشیه اولین بازدید شهرستانی در قروه در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: مجتمع گلخانه‌ای ۱۲هکتاری شهر دلبران و مجتمع ۵۰ هکتاری در روستای دوسر این شهرستان از پروژه‌های اولویت‌دار بخش باغبانی این شهرستان است که به زودی مراحل ساخت آنها شروع خواهد شد.

وی اضافه کرد: شهرستان قروه با وجود دارا بودن پتانسیل‌های صنعتی اما باز هم بخش اصلی اقتصادی در این شهرستان بخش کشاورزی بوده و اشتغالزایی در این بخش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان ادامه داد: در بخش کشاورزی شهرستان قروه به طور مستقیم و غیرمستقیم نزدیک به ۴۰ هزار نفر در این بخش فعالیت می‌کنند البته حدود 18 هزار نفر بهره‌بردار به عبارتی تولید کننده بخش کشاورزی در این شهرستان هستند.

اسکندری اظهار داشت: اقتصاد کشاورزی به طور ناخودآگاه همه حوزه‌های درآمدی در استان را تحت تاثیر قرار می.دهد به طور مثال زمان پرداخت بهای گندم کشاورزان استان، همه بخش‌های دیگر در استان تحت تاثیر درآمد ناشی از کشت گندم رونق  پیدا می‌کنند.

وی اذعان داشت: ارتقای درآمد و معیشت مردم اولویت دولت سیزدهم است  و براین اساس در راستای برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سوی دولت تلاش براین است کشاورزی استان کردستان را تجاری‌سازی نموده و اقتصاد در این بخش را ارتقاء دهیم.

وی یادآور شد: برنامه.ریزی‌های مناسبی در دولت مردمی برای ارتقائ درآمد و معیشت مردم به ویژه در بخش کشاورزی تدوین شده که با همت همه همکاران اجرایی خواهیم کرد.

رفتن به بالا