مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی :

تولید گل و گیاهان زینتی (گلخانه‌ای و فضای باز) در سال گذشته روند افزایشی داشت

تولید گل و گیاهان زینتی (گلخانه‌ای و فضای باز) در سال گذشته روند افزایشی داشت
مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی از افزایش تولید گل و گیاهان زینتی با وجود کرونا در سال گذشته خبر داد.
: 3440

به گزارش کشاورزان پرس به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «غلامرضا تقوی» با بررسی وضعیت تولید و میزان صادرات گل و گیاهان زینتی، گفت: با توجه به وضعیت کرونا، تولید گل و گیاهان زینتی (گلخانه‌ای و فضای باز) در سال گذشته (۱۴۰۰) با روند افزایش به چهار هزارو ۵۳۲ میلیون عدد رسیده است.

وی با اشاره به کاهشی بودن میزان صادرات این محصولات، یادآور شد: براساس آمار رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران در ده ماهه سال گذشته میزان صادرات گل و گیاهان زینتی برابر با ۶۹۴۷.۳ تن به ارزش ۱۳۸۸۰.۴ هزار دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه کاهش ۲۸.۸ درصدی در وزن و ۳۶ درصدی در ارزش داشته است.

تقوی از دلایل کاهش صادرات را افزایش سخت‌گیری‌ها در اجرای پروتکل مربوط به صادرات درخت و درختچه‌های زینتی با خاک عنوان کرد و افزود: همچنین شاهد کاهش قدرت خرید که یک امر به صورت جهانی مشهود بوده نیز از جمله دلایل دیگر محسوب می‌شود.

مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی تصریح کرد: بخشی از محصولات صادراتی به صورت ریال از کشور خارج شده که در آمارهای رسمی صادراتی لحاظ نمی‌شود

رفتن به بالا