ساداتی نژاد:

پول کشاورزان و به ویژه گندمکاران به‌موقع پرداخت شود

پول کشاورزان و به ویژه گندمکاران به‌موقع پرداخت شود
ساداتی نژاد خواستار پرداخت به‌موقع پول کشاورزان و به ویژه گندمکاران شد و گفت: پرداخت به‌موقع پول گندمکاران با توجه به افزایش خوب قیمت خرید تضمینی در سالِ‌ جاری حلاوت و شیرینی را برای کشاورزان دوچندان خواهد کرد.
: 3499

به گزارش کشاورزان پرس به نقل از ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «سید جواد ساداتی‌نژاد» در بازدید سرزده از شرکت بازرگانی دولتی ایران، ضمن تشکر از اقدامات این شرکت در بحث خرید تضمینی گندم، تغییر تفکر و نگاه نو به مقوله کشاورزی را یکی از ضرورت‌های کشاورزی کشور دانست و افزود: اگر این کار در سال‌های قبل انجام می‌شد به بهره‌وری مطلوب در تولید این محصول دست پیدا می‌کردیم.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر مقوله مشتری مداری اظهار داشت: شرکت بازرگانی دولتی ایران باید علاوه بر خرید تضمینی گندم مقوله مشتری‌مداری را سرلوحه کار خود قرار دهد و برای این کار ضرورت دارد تمام داده‌ها از تولیدکنندگان و کشاورزان در دسترس باشد که برای عملی شدن این کار باید منشوری تهیه و تمام کارها با برنامه انجام شود.

به گفته ساداتی نژاد، شرکت بازرگانی دولتی ایران و ادارات کل غله استان‌ها در کنار مأموریت خرید و انجام کشاورزی قراردادی وظیفه مهم تنظیم بازار را بر عهده دارند که در این زمینه باید با نظارت کامل بر بازار با همکاری واحدهای مربوطه و کنترل بر آن، نه تنها در زمینه توزیع، بلکه در زمینه تنظیم‌ بازار نیز کمک کنند.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر پایش به موقع بازار افزود: برای این کار ضروری است با پایش به ‌موقع بازار، نیازها را پیش‌بینی و نسبت به توزیع کالاها بدون این که منتظر دستورات بالادستی باشند، اقدام کرد تا اتفاقی در زمینه توزیع کالاهای ضروری ایجاد نشود زیرا برگرداندن اتفاق به حالت قبل بسیار مشکل است.

ساداتی نژاد اظهار کرد: هماهنگی با سایر بخش‌ها برای توزیع مناسب کالاهای تنظیم بازاری در سطح استان‌ها باید انجام شود و انتظار می‌رود با ظرفیتی که این شرکت‌ها دارند، بهتر بتوانند نقش خود را در سفره مردم انجام دهند.

وی تأمین، توزیع و تنظیم مناسب بازار را نیازمند پایش و برنامه‌ریزی مناسب دانست که این کار باید با آموزش نیروها انجام شود و در این زمینه اظهار کرد: معتقدم با توجه به نیروهای متخصصی که شرکت بازرگانی دولتی ایران در واحد ستادی و استانی دارد این کار به درستی انجام خواهد شد.

وزیر جهادکشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت بهره‌گیری از فناوری‌های هوشمند در شرکت بازرگانی دولتی ایران تاکید کرد تا به داده‌های واقعی از موجودی کالاها دست یابیم.

ساداتی نژاد خواستار پرداخت به‌موقع پول کشاورزان و به ویژه گندمکاران شد و گفت: پرداخت به‌موقع پول گندمکاران با توجه به افزایش خوب قیمت خرید تضمینی در سالِ‌ جاری حلاوت و شیرینی را برای کشاورزان دوچندان خواهد کرد.

وی  افزود: با توجه به تأمین منابع خرید رسالت شما باید پرداخت پول گندمکاران در کمترین زمان ممکن باشد که با این کار اتفاق خوبی برای کشاورزان رقم خواهد خورد

رفتن به بالا