رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی:

به زودی مشکل نهاده‌ها و خوراک دام حل می‌شود

به زودی مشکل نهاده‌ها و خوراک دام حل می‌شود
رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، از تهاتر کوده اوره و نهاده‌های دامی با کشور برزیل٬ خبر داد و گفت:به زودی مشکل نهاده‌ها و خوراک دام حل می‌شود.
: 3586

محمدجواد عسکری درز گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد٬ در حاشیه سفر به خراسان شمالی درباره نهاده‌های دامی و گوشت قرمز اظهار داشت: خوشبختانه در بحث گوشت و پروتئین قرمز کمبودی نداریم و به وزیر جهاد کشاورزی تاکید شده ‌که بحث صادرات گوشت قرمز را با نظارت مستقیم دنبال کند.

وی با ابراز گلایه از برخی بی‌تدبیری‌ها و سوء‌مدیریت‌ها در راستای تولید صادرات محصولات پروتئینی افزود: در حوزه صادرات گوشت و پروتئین قرمز هم نباید تولیدکننده متضرر شود و هم نباید اخلالی در نیاز داخل به وجود آید.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تولیدکننده باید بدون دغدغه به تولید محصولات خود ادامه دهد خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل خشکسالی با کمبود نهاده‌های دامی مواجه بودیم که در این راستا از وزیر کشاورزی کشور برزیل به منظور بازدید از کارخانه های کود اوره دعوت به‌عمل آمد تا تهاتر کوداوره و نهاده های کشاورزی صورت بگیرد.

عسکری در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر آهنگ حمل تهاتر کود اوره و نهاده‌های کشاورزی با کشور برزیل نواخته شده است٬ تاکید کرد: به زودی مشکل کمبود نهاده‌های دامی در کشور برطرف خواهد شد اما باید وزارت جهاد در حوزه دام زنده و گوشت قرمز نظارت مستقیم داشته باشد و ماهانه گزارش آن را به کمیسیون کشاورزی مجلس ارائه دهد.

رفتن به بالا