رییس اتحادیه فروشندگان میوه‌ و سبزی استان تهران:

دلیل اصلی افزایش قیمت صیفی، صادرات بی برنامه این محصولات است

دلیل اصلی افزایش قیمت صیفی، صادرات بی برنامه این محصولات است
رییس اتحادیه فروشندگان میوه‌ و سبزی استان تهران اظهار داشت:قیمت صیفی‌جات مقطعی بوده و براساس عرضه وتقاضا در برهه‌ای قیمت‌ها بالا می‌رود و مدتی بعد کاهش می‌یابد.
: 3623

به گزارش کشاورزان پرس به نقل از ایرنا، رییس اتحادیه فروشندگان میوه‌ و سبزی استان تهران می‌گوید دلیل اصلی افزایش قیمت صیفی، صادرات بی برنامه این محصولات است.

اسدالله کارگر در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که چرا قیمت صیفی‌ها بر خلاف وعده مسئولان مربوطه کاهشی نشد؟ گفت: از دلایل اصلی افزایش قیمت برخی از صیفی‌ها صادرات بی‌برنامه آن است. یک روز صادرات انجام و یک روز ممنوع می‌شود. البته نمی‌گوییم صادرات به طور کل انجام نشود اما معتقدیم باید برای آن برنامه داشت و بستر آن نیز فراهم شود.

وی ادامه داد: وزارت جهادکشاورزی باید به عنوان متولی این امر برنامه بلندمدت مشخصی برای صادرات داشته باشد.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه‌ و سبزی استان تهران اضافه کرد: البته این نکته نیز حائز اهمیت است که قیمت صیفی‌جات مقطعی بوده و براساس عرضه وتقاضا در برهه‌ای قیمت‌ها بالا می‌رود و مدتی بعد کاهش می‌یابد.

کارگر با اشاره به اینکه برخی در اعلام قیمت‌ها بزرگنمایی می‌کنند، گفت: گفته می‌شود قیمت گوجه فرنگی به ۳۰ هزارتومان رسیده در حالی که اینگونه نیست. شاید کسی به صورت آنلاین سفارش داده باشد و با این قیمت به دستش رسیده باشد ولی در همه مغازه‌ها قیمت گوجه فرنگی بین ۸۰۰۰ تا ۱۸ هزار تومان است. بادمجان نیز با قیمت ۹۵۰۰ تا ۲۰ هزار تومان عرضه می‌شود. علت این تفاوت قیمت‌ها نیز کیفیت محصول، زمان و میزان خرید این محصولات به صورت عمده است

رفتن به بالا