سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی:

واسطه‌ها در صنعت دامداری باید حذف شوند

واسطه‌ها در صنعت دامداری باید حذف شوند
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی اظهار داشت:واسطه‌ها در صنعت دامداری باید حذف شوند و کشتار دام فقط در کشتارگاه صورت گیرد و همچنین جلسه‌ای نیز با سرمایه‌گذاران خواهیم گذاشت تا در حوزه صنایع شیر و لبنیات سرمایه‌گذاری کنیم تا زنجیره ارزش تکمیل و به دامداران کمک شود.
: 3636

به گزارش کشاورزان پرس به نقل از فارس،«جواد اشرفی» سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات واحدهای دامداری استان،با اعلام این خبر که در حوزه فرآورده‌های خام دامی از سرمایه‌گذاران دارای ایده حمایت می‌شود تا زنجیره ارزش این محصولات تکمیل شود. اظهار داشت: طبق بررسی‌های صورت گرفته سازمان جهاد کشاورزی با تیم جدید به صورت ویژه مسائل را دنبال می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه از هرگونه مطالبه‌گری استقبال و با سیاه‌نمایی موافق نیستیم، بیان داشت: در صورت مشاهده هرگونه کوتاهی توسط دامداران، موضوع به معاونت اقتصادی استانداری انعکاس داده شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی تأکید کرد: ما قول می‌دهیم که ذره‌ای درنگ در پیگیری مسائل و مشکلات دامداران نخواهیم کرد تا در کاهش آلام و ‌درد دامداران نقش داشته باشیم.

اشرفی به تأمین نهاده‌های دامی اشاره و تصریح کرد: در این زمینه سامانه بازارگاه شارژ شده که فرآیند حمل از بندر صورت گرفته و در تأمین ناوگان حمل و نقل از ظرفیت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کمک گرفته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای حمل علوفه از سیستان بلوچستان و خوزستان هماهنگی‌های لازم صورت گرفته، تصریح کرد: در حوزه فرآورده‌های خام دامی از سرمایه‌گذاران دارای ایده حمایت می‌شود تا زنجیره ارزش این محصولات تکمیل شود.

اشرفی ادامه داد: کشت ۲ هزار ذرت علوفه‌ای نیز در دستور کار قرار دارد که می‌تواند به تامین علوفه دام استان کمک اساسی کند و این ذرت خاص دام و خاص مصرف داخل استان است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه خرید پشم و اصلاح نژاد پیگیری‌های خوبی صورت گرفته، مطرح کرد: برای اصلاح نژاد و خرید پشم نیز اقدامات خوبی در سطح ملی صورت گرفته که در آینده نزدیک نتیجه مثبت آن مشخص خواهد شد

رفتن به بالا