استاندار قزوین:

خروج گندم از استان قزوین ممنوع است

خروج گندم از استان قزوین ممنوع است
استاندار قزوین گفت: خروج گندم از استان قزوین ممنوع است و به هیچ وجه نباید صورت بگیرد و نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی در این زمینه باید ورود جدی داشته باشند.
: 3653

به گزارش کشاورزان پرس به نقل از مهر، محمد مهدی اعلایی اظهار داشت: برای تأمین اعتبار خرید گندم اقداماتی در سطح استان انجام شده و رایزنی‌های لازم با وزارت جهاد کشاورزی هم صورت گرفته است.

استاندار قزوین با اشاره به مباحث مرتبط با حوزه نانوایی‌ها گفت: نظارت در حوزه تخلفات واحدهای نانوایی بر عهده اصناف است و باید در این حوزه برخورد جدی‌تر و اقدامات ویژه‌تری صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه از اتاق اصناف اقدام ویژه ای در حوزه نظارت در حوزه آرد و نان نمی‌بینیم و این موضوع در حالی است که قانون گذار برای آنها اختیارات متعددی گذاشته است، اضافه کرد: اصناف وظایف خود را انجام نمی‌دهند و در این زمینه اداره صمت باید پاسخگو باشد چرا که این موضوع موجب افزایش مشکلات مردم می‌شود.

اعلایی با بیان اینکه موضوع نان جزو اولویت‌های استان است و باید با ورود جدی و اثرگذار در این حوزه مشکلات را برطرف کنیم، اظهار داشت: در چند هفته گذشته تعدادی از متخلفین حوزه آرد و نان استان قزوین شناسایی و قرار است در آینده نزدیک برخورد قضائی با آنها صورت گیرد.

وی گفت: در بحث سهمیه نانوایان اختیارات قانونی وجود دارد و جهاد کشاورزی باید در مدیریت عادلانه سهمیه بازبینی کند.

نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: فرمانداران در هر کجا که احساس نیاز کردند می‌توانند با هماهنگی اداره کل مدیریت بحران استان نانوایی‌های سیار را در نقاط مورد نظر مستقر کنند تا هم مشکلات تاحدودی برطرف و هم مردم مداخلات را جهت کنترل وضعیت نان استان از نزدیک مشاهده کنند.

استاندار قزوین با بیان اینکه نظارت و بازرسی‌ها از واحدهای نانوایی باید وحدت رویه داشته باشد و به صورت هدفمند انجام شود، اظهار داشت: در زمینه شیفت بندی و روزهای تعطیل نانوایان در استان هم باید اقدامات لازم صورت گیرد.

رفتن به بالا