رئیس اتحادیه بارفروشان تهران اعلام کرد:

قیمت میوه و صیفی در داخل میدان مرکزی میوه و تره بار کاهش داشته

قیمت میوه و صیفی در داخل میدان مرکزی میوه و تره بار کاهش داشته
رئیس اتحادیه بارفروشان تهران اعلام کرد:قیمت میوه و صیفی در داخل میدان مرکزی میوه و تره بار در این هفته کاهش داشته است.
: 3666

مصطفی دارایی نژاد،در این خصوص  گفت : در میدان مرکزی  گوجه‌فرنگی با قیمت هر کیلو ۶ تا ۱۰ هزار تومان ، پیاز سفید ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰  تومان، پیاز زرد ۵۵۰۰ تومان‌، سیب زمینی کهنه ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان  و سیب زمینی نو ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

وی ادامه داد: توت فرنگی و زردآلو نیز ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش قیمت داشته است؛ به طوری که قیمت زردآلو از کیلویی ۱۰۰ هزارتومان در روزهای گذشته به کیلویی ۶۵ هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران اضافه کرد: در میدان مرکزی قیمت زردآلوی کاشان ۳۰ تا ۴۵ هزار تومان، توت فرنگی گرگان ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان و توت فرنگی بهنمیربابلسر نیز ۵۰ هزار تومان است.

به گفته وی اینکه این اقلام در مغازه ها با چه قیمتی فروخته می‌شود دست اتحادیه بارفروشان نیست و متولی مربوط به خود را دارد.

دارایی نژاد تصریح کرد: تعزیرات، بازرسان صمت، جهاد کشاورزی و اتحادیه بارفروشان در میدان مرکزی حضور دارند و بدون فاکتور هیچکس اجازه فروش بار ندارد. همچنین مغازه‌ها نیز می‌توانند بر روی فاکتور متحدالشکل اتحادیه  ۳۰تا ۳۵ درصد سود خود را اعمال کنند.

وی در ادامه گفت: آلبالو و گیلاس نیز از هفته آینده وارد بازار می‌شوند. همچنین زردآلوی شیراز و سپس ارومیه ، یزد و استانهای دیگر  نیز به زودی به دست می آید.

رفتن به بالا