رئیس اداره شیلات شهرستان حمیدیه:

ارائه تسهیلات و مشوق های تولید پیش شرط توسعه روستایی در مناطق مستعد آبزی پروری است

ارائه تسهیلات و مشوق های تولید پیش شرط توسعه روستایی در مناطق مستعد آبزی پروری است
رئیس اداره شیلات شهرستان حمیدیه خواستار افزایش ارایه تسهیلات کم بهره مکانیزاسیون به بهره برداران مناطق مستعد آبزی پروری شد.
: 3684

به گزارش کشاورزان پرس به نقل از ایسنا، سید موسی فاضلی راد  با اشاره به بازدید از ۴ طرح نیمه تمام آبزی پروری در شهرستان به همراه نماینده بنیاد برکت اظهار کرد: در راستای توسعه فعالیت های آبزی پروری در حوزه مشاغل خانگی و به منظور حمایت از طرح های نوین پرورش ماهی در شهرستان جلسه ای با نماینده بنیاد برکت برگزار شد.

وی با تاکید بر تسریع در روند اعطای تسهیلات به بهره برداران آبزی پروری افزود: تاکنون ۱۰ متقاضی تسهیلات بنیاد برکت به بانک معرفی شده است و تسهیلات ۴ نفر نیمه اول سال جاری و سایر متقاضیان تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

رئیس اداره شیلات حمیدیه تصریح کرد: اشتغال خرد و توسعه روستایی در مناطق مستعد آبزی پروری در گروی ارائه تسهیلات و مشوق های تولید است و در این زمینه خواستار افزایش تسهیلات کم بهره مکانیزاسیون به بهره برداران این حوزه هستیم.

فاضلی راد گفت: این گونه مشوق ها در شرایطی که مشکل کم آبی، حوزه آبزی پروری را تحت تاثیر قرار داده است موجب استقبال بهره برداران از روش های جدید و سازگار با شرایط فعلی خواهد شد.

وی با بیان اینکه توسعه مناطق کم برخوردار با فعالیت های شیلاتی ادامه دارد، عنوان کرد: در صورت بهره برداری از این طرح ها، علاوه بر مصرف بهینه آب و ایجاد اشتغال در مناطق کم برخوردار حدود ۱۰۰ تن به میزان تولیدات شیلاتی شهرستان در سال جاری افزوده خواهد شد

رفتن به بالا