فرماندار شهرستان نطنز گفت:

از کشاورزان درخواست کردیم زمین‌های بایر و زمین‌های آب‌بر را تبدیل به گلخانه کنند

از کشاورزان درخواست کردیم زمین‌های بایر و زمین‌های آب‌بر را تبدیل به گلخانه کنند
فرماندار شهرستان نطنز گفت:با توجه به کمبود شدید آب در منطقه و وجود نیروی کار جوانان، اهالی را به سمت کشت گلخانه‌ای تشویق کردیم.
: 4091

به گزارش کشاورزان پرس به نقل از فارس،محمد عباس ظریفی فرماندار شهرستان نطنز اظهار کرد: دی‌ماه سال ۱۴۰۰ در اولین سفر به روستای عباس‌آباد بخش امامزاده بادرود شهرستان نطنز شاهد فعالیت تعداد کمی گلخانه برای تولید گل‌های زینتی بودیم و اکثر مردم در حال کاشت میوه‌های آب‌بر مانند هندوانه طالبی و خیار بودند.

 وی افزود: با توجه به کمبود شدید آب در منطقه و وجود نیروی کار جوانان، اهالی را به سمت کشت گلخانه‌ای تشویق کردیم.

ظریفی گفت: البته این تشویق باعث نشد کاشت محصولات استراتژیک مانند گندم و جو به خطر بیفتد و از کشاورزان درخواست کردیم زمین‌های بایر و زمین‌های آب‌بر را تبدیل به گلخانه کنند.

فرماندار شهرستان نطنز بیان کرد: در این راه برای بحث صدور مجوز بهره‌برداری مشکلات زیادی وجود داشت که پروانه بهره‌برداران به با تأخیر چندین ماهه صادر می‌شد و احداث یک گلخانه با چندین ماه گذشت زمان به سرانجام می‌رسید که با هماهنگی ادارات شهرستان اخذ پروانه‌ها و مجوزها تسریع و تسهیل شد.

ظریفی گفت: در پایان سال ۱۴۰۰ از منابع ملی تسهیلات خوبی به کشاورزان از جمله گلخانه‌داران پرداخت شد و با همت کشاورزان و حمایت مسؤولان گلخانه‌های روستای عباس‌آباد از ۱۰ گلخانه به ۵۰ گلخانه رسید.

فرماندار شهرستان نطنز اضافه کرد: البته امروز برای انشعاب برق و گاز مشکلاتی وجود دارد که پیگیری‌های لازم برای ایجاد انشعاب و لوله‌کشی انجام‌ شده است.

وی تصریح کرد: با همت اهالی و کمک مسؤولان اتفاقات خوبی در این روستا رقم خورد که می‌تواند سودآوری بیشتری نسبت به قبل برای کشاورزان حاصل شود و در ضمن آب‌بری کمتری دارد.

رفتن به بالا