معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت:

مهم ترین برنامه دولت حمایت از کشت گلخانه ای است

مهم ترین برنامه دولت حمایت از کشت گلخانه ای است
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت:مهم ترین برنامه دولت حمایت از کشت گلخانه ای است، به همین منظور حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های گلخانه در شهرستان های قروه و دهگلان تعریف شده است.
: 4102

به گزارش کشاورزان پرس به نقل از خبرگزاری صداوسیمای کردستان، محمد مهدی برومندی در سفر به شهرستان قروه و بازدید از باغات این شهرستان اظهار داشت:با توجه به تغییر اقلیم و کمبود منابع آب، تولید در محیط‌های کنترل شده و گلخانه و همچنین کشت و فرآوری گیاهان دارویی از مهمترین برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی در استان است.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید‌ با تاکید بر اینکه  توسعه کشت گلخانه‌ای با توجه به تنش آبی یک ضرورت است،گفت: سالانه بیش از یک میلیون تُن محصولات کشاورزی در مزارع قروه و دهگلان تولید می‌شود که نشان از اهمیت و جایگاه این دو شهرستان در کشاورزی و امنیت غذایی استان و کشور دارد.

پرویز اوسطی افزود: در سفر رییس جمهور  به استان ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه باغبانی استان کردستان در نظر گرفته شد که بخش عمده این اعتبارات به شهرستان قروه و دهگلان تخصیص پیدا خواهد کرد.

رفتن به بالا