سرپرست مدیریت شیلات و امور آبزیان جهاد کشاورزی:

استان همدان نخستین استان در دریافت شیلات کارت است

استان همدان نخستین استان در دریافت شیلات کارت است
سرپرست مدیریت شیلات و امور آبزیان جهاد کشاورزی استان همدان گفت:از ابتدای سال تاکنون ۳۰ نفر از متقاضیان سرمایه در گردش سطح استان به مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال برای دریافت شیلات کارت معرفی شده‌اند و استان همدان نخستین استان در دریافت شیلات کارت است.
: 4132

به گزارش کشاورزان پرس به نقل از خبرگزاری صداو سیمای همدان، جعفر کاویانی دلشاد گفت: ظرف ۲۰ روز آینده ۱۰ واحد پرورش ماهی راکد دیگر نیز با رایزنی و پیگیری‌های انجام شده به چرخه تولید باز خواهند گشت.

وی افزود : برای فعال سازی واحد‌های پرورش ماهی راکد تاکنون واحد‌های غیرفعال برای دریافت ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده اند که تاکنون افزون بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

۴۶۴ واحد پرورش ماهی در استان همدان با ظرفیت تولید ۵۷۰۰ تن وجود دارد.

سرپرست مدیریت شیلات و امور آبزیان جهاد کشاورزی استان همدان تصریح کرد : از این تعداد واحد پرورش ماهی سطح استان تعداد ۲۴۱ واحد با ظرفیت تولید ۴۳۷۰ تن گوشت ماهی قزل آلا به واحد‌های پرورش ماهی سردآبی و ۲۲۳ واحد با ظرفیت تولید ۱۳۳۰ تن به منظور ترویج فرهنگ آبزی پروری و طبخ ماهی در استخر‌های ذخیره آب کشاورزی به واحد‌های پرورش ماهیان گرم‌آبی اختصاص دارد.

کاویانی دلشاد از رهاسازی ۲۵ هزار قطعه بچه ماهی کپور در استخر‌های ذخیره کشاورزی این استان خبر داد و تاکید کرد :از این تعداد بچه ماهی ۱۵ هزار قطعه با قیمت‌های کمکی سازمان جهاد در شهرستان‌های مختلفی، چون فامنین، بهار، کبودراهنگ و نهاوند و ۱۰ هزار قطعه نیز توسط پرورش دهندگان ماهی در استخر‌های ذخیره آب کشاورزی رهاسازی شدند.

او گفت: پیگیری فعالیت مجدد مزارع و قنوات و استخر‌های دومنظوره سردآبی غیرفعال از جمله مرکز تکثیر بچه ماهی قزل دانش نهاوند با ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار و مزرعه مداربسته امزاجرد همدان با ۵۰ میلیارد ریال اعتبار-معرفی هشت واحد پرورش ماهی برای جذب اعتبارات مکانیزاسیون-برنامه‌ریزی برای اجرای دوره‌های آموزشی آبزی پروری و طبخ آبزیان به تعداد ۲۰۰۰ نفر روز با استفاده از اعتبارات عمرانی شیلات و واگذاری به بخش غیر دولتی و نظارت شیلات تا پایان سال و افزایش سرانه مصرف آبزیان با روش‌های ترویجی و تبلیغاتی-پیگیری واردات تخم چشم‌زده خارجی به استان و تولید بچه ماهی در ۱۰ مرکز حد واسط از جمله اقدامات امسال در حال پیگیری شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان همدان به شمار می‌رود.

سرپرست مدیریت شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: دوره‌های آموزش حضوری و غیرحضوری (شبکه برکت) تعداد ۱۰۰ نفر روز از ابتدای سال تاکنون برگزار شده.

رفتن به بالا