رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی:

افت صادرات در حوزه میوه مشهود است

افت صادرات در حوزه میوه مشهود است
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: افت صادرات در حوزه میوه مشهود است چراکه نرخ میوه بالاست و با روش پیمان‌سپاری نمی‌توان در روند صادرات موفق بود.
: 4142

به گزارش کشاورزان پرس به نقل از ایلنا، رضا نورانی، گفت: بیمه فسادپذیری کالا در ایران تعریف نشده است.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با بیان اینکه تحریم‌ها امکان مراودات مالی مستقیم را برای تجار سلب کرده است، گفت: امکان صادرات در مسیرهای دور مانند اروپا و کشورهای آسیایی شرقی برای تجار و بازرگانان ایرانی وجود ندارد و بیشترین حجم محصولات کشاورزی ما به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به‌صورت امانی صادر می‌شود.

وی با اشاره به بالا بودن قیمت محصولات کشاورزی در بازار داخلی، تصریح کرد: افت صادرات در حوزه میوه مشهود است چراکه نرخ میوه بالاست و با روش پیمان‌سپاری نمی‌توان در روند صادرات موفق بود.

نورانی با بیان اینکه بیمه فسادپذیری کالا در ایران تعریف نشده است، تصریح کرد: نبود این بیمه باعث شده است که صادرکنندگان همواره با ریسک اقدام به صادرات کنند. همچنین هزینه حمل دریایی و جاده‌ای بالا رفته و در نتیجه قیمت صادرات افزایش یافته است این در حالیست که نرخ فروش محصولات کشاورزی پایین است.

به گفته رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی؛ بسیاری از صادرکنندگان از آنجایی‌که نمی‌توانند ارز وارد کشور کند و از طریق صرافان محلی ارز را وارد کشورمی‌کنند.

رفتن به بالا