مدیر باغبانی جهاد کشاورزی گلستان:

ارائه تسهیلات بانکی به صاحبان گلخانه‌ها در روستا و حیاط خانگی

ارائه تسهیلات بانکی به صاحبان گلخانه‌ها در روستا و حیاط خانگی
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی گلستان اظهار داشت:افرادی که تمایل به احداث گلخانه در محیط روستا و یا حیاط خانه خود دارند می‌توانند با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی برای صدور مجوز اقدام کنند و برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت به بانک‌ها معرفی شوند.
: 4170

مهدی لطفی زاده مدیر باغبانی جهاد کشاورزی گلستان افزود: آمادگی لازم برای ارائه تسهیلات به متقاضیان در این بخش وجود دارد چرا که در سفر رئیس جمهور به استان منابع مورد نیاز تامین شده است.

لطفی زاده با بیان اینکه، مجوز ایجاد ۵۰۰ هکتار گلخانه در استان صادر شده که ۶۰ هکتار آن مربوط به گلخانه‌های کوچک مقیاس است، ادامه داد: در حال حاضر ۸۰ هکتار از گلخانه‌های استان در حال بهره برداری است و این گلخانه‌ها سالانه ۱۲ هزار تن محصول صیفی و بیش از ۱۸ میلیون اصله گلدان گل زینتی تولید می‌کنند.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی گلستان تصریح کرد: ارزش اقتصادی این تولیدات بالای دو هزار میلیارد تومان بوده و برای ۸۰۰ نفر شغل ایجاد شده و همچنین در حال حاضر در استان ۱۰۰ هکتار گلخانه در دست ساخت است.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و محدودیت‌های آبی و همچنین تامین غذای مورد نیاز استان نیازمند افزایش میزان تولید در واحد سطح هستیم از این رو طرح توسعه گلخانه‌های کوچک در روستا‌های استان در ۵۰ هکتار در دستور کار قرار گرفته است.

لطفی زاده در پایان با تاکید بر اینکه، توسعه گلخانه‌های کوچک (مساحت زیر ۳۰۰ مترمربع) علاوه بر ایجاد اشتغال خانگی و توسعه معیشت خانوار‌های روستایی از مهاجرت آن‌ها به شهر جلوگیری می‌کند، خاطرنشان کرد: صدور مجوز برای تاسیس گلخانه در خارج از بافت روستا نیازمند حداقل ۳ هزار متر فضاست تا برای انتقال گاز و برق توجیه اقتصادی داشته باشد.

رفتن به بالا