صادرات الکتروموتور به عراق و ترکیه/‌ تولید 75 درصد مرغ اجداد‌ در سازمان اقتصادی کوثر

صادرات الکتروموتور به عراق و ترکیه/‌ تولید 75 درصد مرغ اجداد‌ در سازمان اقتصادی کوثر
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با بیان اینکه از سال 98 با تولید مرغ اجداد در داخل، تحریم‌ها در این حوزه را خنثی کرده‌ایم، گفت: 75 درصد مرغ اجداد در این سازمان تولید می‌شود.
: 4575

به گزارش کشاورزان پرس به نقل از  فارس، ‌ناصر فخاری در اولین رویداد نمایشگاهی مسئله‌محور سازمان اقتصادی کوثر، اظهار داشت: آمریکا و دیگر کشورها به خیال خود فکر می‌کردند با تحریم مرغ اجداد، امکان تولید آن در داخل کشور ما وجود نخواهد داشت، اما اکنون با افتخار همه مرغ اجداد در داخل تولید می‌شود و 3 سال است هیچ مرغ وارداتی نداشته‌ایم.

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با بیان اینکه 75 درصد مرغ اجداد در این سازمان تولید می‌شود، گفت: با این تولید انبوه، وابستگی ما به کشورهای دیگر به صفر رسیده است.

وی همچنین گفت: یک‌درصد تولید مرغ کشور در سازمان اقتصادی کوثر انجام می‌شود که براساس برنامه قرار است طی سه سال آینده این رقم به 20 درصد برسد.

فخاری همچنین به پیشرفت این سازمان در تولید الکتروموتورها هم اشاره کرد و گفت: بخش صنعتی این سازمان بخشی نیازهای ترکیه و عراق را تأمین می‌کند شرکت جمکو صادرکننده نمونه هم انتخاب شده است.

به گفته فخاری، امسال شرکت‌های تابعه این سازمان 300 درصد رشد داشته‌اند که فقط 50 درصد آن مربوط به افزایش تورم است و بقیه به دلیل فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر همچنین گفت: در این نمایشگاه 124 مسئله 37 شرکت تابعه این سازمان احصاء شده و از شرکت‌های دانش‌بنیان و معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور درخواست داریم که در رفع این مسائل به ما کمک کنند که نتیجه آن افزایش امنیت غذایی کشور و ارتقای شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد بود.

بنابراین گزارش اولین رویداد نمایشگاهی مسئله‌محور سازمان اقتصادی کوثر امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد و تا 5 اسفند ادامه خواهد داشت. در این رویداد دستاوردهای شرکت‌های سازمان اقتصادی کوثر هم نمایش داده می‌شود. 

رفتن به بالا