کمبود گوجه‌فرنگی در انگلیس

کمبود گوجه‌فرنگی در انگلیس
عرضه میوه و سبزیجات به ویژه گوجه‌فرنگی در سوپرمارکت‌های انگلیس با اختلال مواجه شده است به طوریکه عکس قفسه‌های خالی در شبکه‌های اجتماعی این کشور دست به دست می‌شود.
: 4578

به گزارش کشاورزان پرس به نقل از فارس، عرضه میوه و سبزیجات از جمله گوجه‌فرنگی در سوپرمارکت‌های انگلیس با اختلال مواجه شده است.

کنسرسیوم خرده فروشی انگلیس (BRC) اعلام کرد، به علت شرایط آب و هوایی سخت، برداشت محصولات با مشکل مواجه شده است.

به نوشته رسانه‌های انگلیسی، تصاویری بیشماری از قفسه‌های خالی سوپرمارکت ها در شبکه های اجتماعی در روزهای اخیر در حال دست به دست شدن است.

یک منبع آگاه در این صنعت گفت، مشکلات موقتی در عرضه وجود دارد.

به نوشته بی‌بی‌سی، در میان تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است، به نظر می‌رسد، کمبود گوجه فرنگی چشمگیر است.

بخش قابل توجهی از گوجه‌فرنگی‌هایی که در ماه‌های زمستان در انگلیس مصرف می‌شود در مراکش و جنوب اسپانیا رشد می‌کنند. هر دو منطقه اخیرا در ابتدا با آب و هوای گرم مواجه شدند که بر عملکرد محصول تأثیر می گذارد و سپس آب و هوای سرد به این منطقه رسید که به معنای زمان رشد طولانی تر برای این محصول است.


دولت انگلیس در 21 فوریه  اعلام کرد که توافق تجاری جدیدی با مغرب امضا کرده است.

دولت انگلیس در 21 آگوست  اعلام کرد 25 درصد گوجه‌فرنگی مصرفی از مغرب وارد می‌شود که افزایش 40 درصدی  داشته است.

ما در 23 فوریه با کمبود گوجه‌فرنگی در سراسر کشور مواجه‌‌ایم به علت وابستگی به مغرب!

این کمبود بر سایر کسب‌وکارها نیز تاثیر گذاشته است.

یک شرکت عمده‌فروشی که نیازهای رستوران‌ها، کافه‌ها و مدارس را در جنوب غرب انگلیس تامین کند، هشدار داد، تهیه گوجه فرنگی فوق العاده چالش‌برانگیز است. به طرز غیرقابل باوری، عرضه خیار محدود است و فلفل‌ها نرسیده‌اند.

به نوشته این گزارش، بخشی از میوه و سبزیجاتی که انگلیس در طول زمستان وارد می کند از هلند می آید، جایی که این محصولات در گلخانه های بزرگ کشت می شوند.

در حالی که واضح است که شرکت‌های تولیدکننده آن‌ها به شدت تحت تأثیر قیمت‌ بالای انرژی قرار گرفته‌اند، مشخص نیست که آیا این موضوع تأثیری بر عرضه در انگلیس داشته است یا خیر.

رفتن به بالا