تولید روغن دانه انگور برای اولین بار درکشور

تولید روغن دانه انگور برای اولین بار درکشور
مدیرعامل هلدینگ صنعتی کوثر صبا گفت: در گذشته بیشتر روغن هسته انگور موجود در کشور، وارداتی بود اما امروز روغن‌کشی از هسته انگور توسط این برند برای اولین‌بار به صورت صنعتی در کشور تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
: 4586

به‌ گزارش کشاورزان پرس به نقل از توانا، محمدجعفر اناری مدیرعامل هلدینگ صنعتی کوثر صبا درباره سازوکار مجموعه کوثر صبا گفت: سازمان اقتصادی کوثر یک مجموعه اقتصادی با زمینه‌های متفاوت است. این مجموعه دارای دو هلدینگ اصلی در زمینه‌های کشاورزی و صنعتی است.

وی در ادامه درباره شرکت‌های موجود در هلدینگ صبا افزود: هلدینگ صبا دارای هشت شرکت در عناوین مختلف است. یکی از شرکت‌های موجود در این هلدینگ شرکت جمکو است که سازنده الکتروموتورهای سنگین و فوق سنگین است. همچنین امسال این شرکت به عنوان اولین شرکت دانش‌بنیان در کل سازمان انتخاب شده است. این الکتروموتورها برای صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و آب مورد استفاده قرار گرفته است.

اناری درباره شرکت سیم و کابل تبریز بیان کرد: این شرکت دارای دو کارخانه در قزوین و تبریز است. این کارخانه در زمینه تولید انواع سیم و کابل فعال و دارای تنوع بیش از ۴۰۰ نوع سیم و کابل در کشور است.

مدیرعامل هلدینگ صنعتی کوثر صبا درخصوص شرکت بورسی خود اظهار کرد: شرکت پنبه دانه‌های خراسان، اولین شرکت بورسی هلدینگ ما است که امسال در بورس عرضه شد و با نماد غدانه در بورس در حال فعالیت است.

وی افزود: شرکت بعدی شرکت خاوردشت است که آن هم در زمینه روغن‌کشی در استان گلستان فعال است. البته این شرکت از شرکت پنبه دانه‌های خراسان دارای گزینه‌های اضافه‌تری مانند پنبه پاک‌کنی است.

اناری درباره معقوله روغن‌کشی در این شرکت‌ها توضیح داد: در این شرکت‌ها روغن‌کشی از انواع دانه‌ها مانند سویا، کلزا، پنبه‌دانه، تخم آفتاب گردان، کنجد و هسته انگور صورت می‌گیرد.

وی ادعا کرد: در گذشته بیشتر روغن هسته انگور موجود در کشور وارداتی بود اما امروز روغن‌کشی از هسته انگور توسط این برند برای اولین‌بار به صورت صنعتی در کشور انجام و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیرعامل این هلدینگ اقتصادی درخصوص هدف از شرکت در نمایشگاه بین‌المللی اقتصادی رویش کوثر گفت: اولین هدف ما از شرکت در این نمایشگاه به نمایش گذاشتن محصولات برای بازدید عموم بوده است. دومین و اصلی‌ترین هدف ما مهم بودن بحث دانش‌بنیان است. اتفاقی که در این نمایشگاه افتاده برعکس نمایشگاه‌های دیگر است. در دیگر نمایشگاه‌ها دانش‌بنیان‌ها مسائل حل شده خود را به نمایش می‌گذارند اما در این نمایشگاه مسائل و چالش‌های حل نشده به نمایش گذاشته شده تا با روش‌های نوین دانش‌بنیان برطرف شود.

رفتن به بالا