قیمت‌های میوه شب عید/ میوه‌های وارداتی رکورددار گرانی

قیمت‌های میوه شب عید/ میوه‌های وارداتی رکورددار گرانی
بازار میوه حاکی از قیمت‌های مناسب میوه‌های پرمصرف در ایام عید است اما درمجموع قیمت ها نسبت به روزهای قبل افزایش یافته در این میان میوه های وارداتی رکورددار گرانی هستند.
: 4592

به گزارش کشاورزان پرس به نقل از فارس، قیمت‌هایی که اتحادیه صنف حق‌العمل کاران میوه تره‌بار تهران منتشر کرده نشان می‌دهد که قیمت‌ها نسبت به روزهای اخیر اندکی تکان خورده و افزایش یافته است.

نزدیک شدن به عید دلیل اصلی رشد قیمت‌ها می‌تواند باشد که فروشنده‌ها زودتر به پیشواز افزایش قیمت‌ها رفته اند، آنها انتظار دارند که چون در ایام عید تقاضا بیشتر می‌شود قیمت ها هم باید بالاتر برود.

فهرست قیمت‌های منتشر شده توسط اتحادیه صنف حق‌العمل‌کاران میوه تره‌بار تهران نشان می‌دهد که میوه‌های عیدانه که بیشتر مرکبات و سیب است، نسبت به میوه‌های دیگر قیمت مناسب تری دارد اما نسبت به روزهای قبل افزایش یافته است، اما میوه های وارداتی رکوددار گرانی هستند.

هر کیلو پرتقال تامسون شمال کیلویی 12 تا 25 هزار تومان و پرتقال رسمی شمال 6 تا 15 هزار تومان و پرتقال جنوب 30 تا 45 هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران به فروش می رود.

سیب لبنانی زرد هم بین 15 تا 40 هزار و سیب لبنانی قرمز بین 15 تا 35 هزار تومان عرضه می شود.در این بازار لیمو شیرین هم کیلویی 15 تا 28 هزار تومان است. نارنگی هم از کیلویی 15 تا 55 هزار تومان وجود دارد.

انار هم که به اواخرفصل خود رسیده به کیلویی 25 تا 60 هزار تومان رسده است.

در این میان میوه های و ارداتی پیشتاز گرانی هستند موز  اکوادور از کیلویی 55 تا 65 هزار تومان و موز هندی از کیلویی 45 تا 57 هزار تومان به فروش می رود.

آناناس هم از کارتنی 900 هزار تو مان تا یک میلیون و 250 هزار تومان است.

پیاز هم در این بازار که چند هفته ای گران شده از کیلویی 17 تا 25 هزار تومان است با وجود قول مکرر مسئولان وزارت جهاد کشاورزی پایین نیامده است.

قیمت ها به این شرح است:

قیمتی که در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران فروخته می شود عمده فروشی است و زمانی که پای این میوه‌ها به بازار می‌رسد، مغازه‌داران می توانند طبق فاکتور 30 درصد روی قیمت ها بکشند اما برخی سودجوها هستند که بیش از 100 درصد  هم روی قیمت می کشند وبه این دلیل تفاوت بسیاری بین قیمت میدان مرکزی و مغازه‌های سطح شهر وجود دارد.

رفتن به بالا