تبلیغات در سایت: 09921616143

اهم اخبار

مهم ترین برنامه دولت حمایت از کشت گلخانه ای است

مهم ترین برنامه دولت حمایت از کشت گلخانه ای است

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت:مهم ترین برنامه دولت حمایت از کشت گلخانه ای است، به همین منظور حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های گلخانه در شهرستان های قروه و دهگلان تعریف شده است.

ادامه مطلب
 قارچ؛ هر روز گران‌تر از دیروز!

قارچ؛ هر روز گران‌تر از دیروز!

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی پرورش دهندگان قارچ خوراکی علت افزایش قیمت قارچ را گرانی مواد اولیه، کاهش تولید ناشی از فصل گرما و کمبود مواد اولیه و سوء استفاده برخی فروشندگان از کمبود قارچ دانست و گفت که در حال حاضر این محصول باید به قیمت ۴۶ تا ۴۷ هزار تومان به دست مصرف کننده برسد.

ادامه مطلب
طراحی حسگر رطوبتی با کاربرد در گلخانه ها

طراحی حسگر رطوبتی با کاربرد در گلخانه ها

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به طراحی حسگر رطوبت نسبی شدند که به کمکِ بلورهای فوتونی کلوئیدی معکوس هیدروژلی برپایه اکریلامید ساخته شده و در محیط هایی همچون انبار مواد غذایی، گلخانه ها، مرغداری ها و ...قابل استفاده و کاربرد است.

ادامه مطلب
گلخانه

رایحه خوش رونق تولید گل خراسان رضوی در گرو حمایت و پشتیبانی

خراسان رضوی از استان‌های موفق و برتر در عرصه کشاورزی و کشت گلخانه‌ای است که اگرچه تولید گل و گیاه آن در تنگنای مشکلات و مسائل گرفتار آمده است اما یقینا با وزش نسیم حمایت از تولید و زدودن خار موانع، بوی فرحبخش رونق تولید و عطر شامه‌نواز سودآوری، فضای گلخانه‌های این استان‌را آکنده خواهدکرد.

ادامه مطلب
گلخانه

رشد 163 درصدی توسعه گلخانه‌ها در 8 سال اخیر

مجری طرح توسعه گلخانه های وزارت جهاد کشاورزی گفت: سطح گلخانه‌های کشور از حدود 8 هزار هکتار در سال اول شروع بکار دولت به بیش از 21 هزار هکتار تا پایان سال 1399 افزایش‌یافته که شاهد رشدی معادل 163 درصد هستیم.

ادامه مطلب
گلخانه

رشد سه برابری کشت گلخانه‌ای در البرز

تجربه تلخ خشکسالی ها در دهه های اخیر سبب شد تا دست اندرکاران بخش کشاورزی استان البرز، طی هشت سال گذشته ، بهره برداران را به سمت ایجاد و توسعه کشت گلخانه ای هدایت کنند، به طوریکه سطح کشت گلخانه ای استان از ۱۲۰ هکتار در سال ۹۲ به ۳۴۷ هکتار در زمان حاضر رسیده است.

ادامه مطلب
قارچ سفید

برنامه‌ریزی برای افزایش تولید قارچ به ۲۰۰هزار تن در سال

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی با اشاره به برنامه‌ریزی برای افزایش تولید قارچ به ۲۰۰هزار تن در سال، در پاسخ به این سوال که این صنعت از زمانی‌که ویروس کووید۱۹ در کشور شیوع پیدا کرده است، چه وضعیتی دارد، گفت: با توجه به مشکلاتی که بیماری کرونا برای همه اصناف به‌وجود آورد، برنامه‌ریزی‌های ما نیز در این صنف بر اساس افزایش سرانه مصرف و فرهنگ‌سازی برای مصرف بیش‌تر قارچ تغییر کرد که این مسأله باعث شد تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کنیم و میزان مصرف قارچ را در بین مردم افزایش دهیم.

ادامه مطلب
افزایش ۳۴۰درصدی میزان کشت‌های کم‌آب در استان کرمان

افزایش ۳۴۰درصدی میزان کشت‌های کم‌آب در استان کرمان

متولیان حوزه جهاد کشاورزی استان کرمان می‌گویند: رویکرد تحولی دولت از سال ۹۲تاکنون در این استان موجب شده تا در راستای مکانیزه شدن و جایگزین روش های نوین کشت شاهد اقدامات مطلوب و قابل قبولی باشیم .

ادامه مطلب
سیل حدود ۳۶ میلیارد ریال به کشاورزان و دامداران اسفراین خسارت زد

سیل حدود ۳۶ میلیارد ریال به کشاورزان و دامداران اسفراین خسارت زد

مدیر جهاد کشاورزی اسفراین گفت: بارش باران، سیل و تندباد ۲ روز اخیر حدود ۳۶ میلیارد ریال به کشاورزان و دامداران این شهرستان خراسان شمالی خسارت زد که بیشترین آن مربوط به بخش کشاورزی بوده است.

ادامه مطلب
گلخانه

کشت گلخانه‌ای پیشتاز در رونق تولید اما نیازمند مانع‌زدایی

کشت گلخانه‌ای از مطلوب‌ترین شیوه‌های کشت شناخته شده و در شرایطی که آب و اهمیت مدیریت مصرف آن به یکی از اولویت‌های جهانی و منطقه‌ای تبدیل شده، این شیوه کشت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و تولید مضاعف با وجود مصرف آب کمتر، این شیوه را به روشی محبوب بدل ساخته است.

ادامه مطلب
گلخانه

رویش جوانه‌های تدبیر در بخش کشاورزی اصفهان

کشاورزی در خطه پهناور اصفهان به واسطه برنامه‌ریزی‌های دولت یازدهم و دوازدهم در برخی زمینه‌ها از جهش و توسعه بسیار مطلوبی برخوردار بوده که اکنون رویش جوانه‌های امید را در سایه سار این تدبیرها تسهیل کرده است.

ادامه مطلب
ترحم بهزاد

اهمیت حیاتی توسعه گیاهان دارویی

رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال ۹۹ به‌عنوان سال جهش تولید، نکاتی را برای هر‌یک از دستگاه‌ها، مد‌نظر داشتند. پیرو طرح ۹ در ۹۹ سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، بدون تردید تولید و توسعه گیاهان دارویی از‌جمله بخش‌های پیشرو و یکی از محصولات اساسی و مورد نیاز در سال جهش تولید است. جهش در تولید یعنی اقدامی جهادی؛ یعنی فعالیتی بالاتر و بیش از حد معمول و عادی تا آن پیشرفت لازم در تمام عرصه‌ها رؤیت شود و تحقق یابد.

ادامه مطلب
قبلی123

پربازدیدترین

سایر خبرها

رفتن به بالا