تبلیغات در سایت: 09921616143

اهم اخبار

گلپر

"گلپر" گیاهی ناشناخته و پر خواص در مهریز یزد

گلپر از جمله گیاهان دارویی است که علاوه بر ارزش خوراکی، در طب سنتی و صنعت داروسازی از آن استفاده‌ فراوان می‌شود، این محصول در روستاهای بخش مرکزی مهریز برداشت می‌شود اما به رغم اهمیت و خواص زیاد آن هنوز ناشناخته مانده است .

ادامه مطلب
مورینگا برای نخستین بار در فیروزآباد کاشته می شود

مورینگا برای نخستین بار در فیروزآباد کاشته می شود

مدیر جهاد کشاورزی فیروزآباد با بیان این که برای نخستین بار در شهرستان فیروزآباد درخت مورینگا در سطح دو هزار و ۵۰۰ مترمربع کشت شد، گفت: همه اجزای این درخت اعم از ریشه، ساقه، پوست، گل و میوه دارای خواص دارویی، تغذیه‌ای و بهداشتی است و در صورت سازگاری کشت با اقلیم منطقه می‌تواند ارزآوری خوبی برای کشاورزان داشته باشد.

ادامه مطلب
سطح زیر کشت گیاهان دارویی استان مرکزی به ۱۲۵۰ هکتار رسید

سطح زیر کشت گیاهان دارویی استان مرکزی به ۱۲۵۰ هکتار رسید

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: سطح زیر کشت گیاهان دارویی این استان در سال زراعی گذشته افزایش یافته و در سایه برنامه الگوی کشت بهره‌برداران این حوزه به یک‌هزار و ۲۵۰ هکتار رسیده است.

ادامه مطلب
گیاهان دارویی

۹۳۰ هزار اصله نشاء گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری توزیع می‌شود

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: به منظور توسعه کشت گیاهان دارویی از نیمه دوم اردیبهشت‌ماه امسال توزیع ۹۳۰ هزار اصله نشاء گیاهان دارویی در استان بین بهره‌برداران و کشاورزان آغاز می‌شود.

ادامه مطلب
بهار نارنج

پایان استراحت یک‌ساله درختان نارنج‌؛ شکوفه‌ها به یغما می‌روند

استراحت درختان نارنج و در امان ماندن آن‌ها از ضربات چوب و لگد برخی شهروندان همزمان با موسم شکوفه‌دهی به پایان رسید و کاهش رعایت شیوه‌نامه‌های کرونایی برخی مردم را پس از یک‌سال، بار دیگر به فکر جمع‌آوری شکوفه‌های نارنج انداخت.

ادامه مطلب
گیاهان دارویی

شناسایی بیش از ۱۳۰ گونه گیاه دارویی در سمنان

رئیس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: این استان ظرفیت خوبی در زمینه توسعه کشت گیاهان دارویی دارد و تا کنون بیش از ۱۳۰ گونه گیاهی ارزشمند در عرصه‌های مرتعی استان شناسایی شده است.

ادامه مطلب
آفات  حشرات

روش های پیشگیری و کنترل آفت کفشدوزک خربزه در محصولات کشاورزی

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید: الهایی زاده، سیدرمضان،1398،روش های پیشگیری و کنترل آفت کفشدوزک خربزه در محصولات کشاورزی

ادامه مطلب
گیاهان محلی

گیاهان بهاری زینت سفره‌های رنگین آذربایجان‌غربی

دشت‌ها و دامنه کوه‌های آذربایجان غربی در بهار، رویشگاه گیاهانی است که هم خوراکی هستند و هم خاصیت دارویی دارند؛ این گیاهان از پیچک و کنگر گرفته تا ریواس و بسیاری از گونه‌های دیگر سفره های مردم استان را رنگین می‌کنند.

ادامه مطلب
گیاهان دارویی

پرداخت تسهیلات ارزان برای توسعه گیاهان دارویی / هر هکتار ۱۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان / سود تسهیلات ۴ درصد

پرداخت تسهیلات ارزان برای توسعه گیاهان دارویی / هر هکتار ۱۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان / سود تسهیلات ۴ درصد این تسهیلات یک‌ساله و چندساله است و برای گیاهان دیم و آبی پرداخت خواهد شد.

ادامه مطلب
قبلی12

پربازدیدترین

سایر خبرها

رفتن به بالا